0

ביקור בכפר ערב-א-שבלי לאחר החיפוש/מ. טננבוים 3/7/1952

  Recommend on Facebook Share on google plus Tweet about it Subscribe to the comments on this post Print for later Tell a friend

0

החלפת הכספים ותוצאותיה, מאת א. ש. הצופה 25 ביוני 1952

———————————————————————–  המשך Recommend on Facebook Share on google plus Tweet about it Subscribe to the comments on this post Print for later Tell a friend

0

ההברחות לחו"ל קטנות באופן יחסי/הצופה 25 ביוני 1952

Recommend on Facebook Share on google plus Tweet about it Subscribe to the comments on this post Print for later Tell a friend

0

תשורת קפלן לממלא מקומו/ מעריב 9/6/1952

Recommend on Facebook Share on google plus Tweet about it Subscribe to the comments on this post Print for later Tell a friend

0

רו"ח יוסי גסנר

Posted by ariel on 21/05/2012 in כלכלה וכספים, כללי, מאמרי דיעה |

יוסי גסנר, הוא בעלים של משרד רואה חשבון בפתח תקווה, מנוסה, בעל ותק ומיומנות רבים בניהול תיקי מס של שכירים עצמאים וחברות, ופעיל מאז שנת 1990. בשנת 2009 חשף גסנר טעות של מס הכנסה, שבגינה אלפי שכירים, שהכנסתם באותה שנה הייתה נמוכה מ- 37,890 ₪, לא קיבלו את מלוא הזיכוי המגיע להם, בגין הפקדות שביצעו […]

תגיות: ,

@
0

כתובת בארה"ב למשלוח סחורה ארצה – שירות טוב, או תוספת יקרה ובלתי מוצדקת למחיר שכבר שילמתם עבור המוצר?

Posted by ariel on 19/04/2012 @ 8:59
in כלכלה וכספים, מאמרי דיעה |

מי שמזמין סחורה באתרי אינטרנט בחו"ל, נתקל לעתים קרובות בספקים שמסרבים לשלוח סחורה לישראל.

אין זה משנה כלל, אם הסיבות לכך הן פוליטיות או עסקיות, התוצאה היא אחת אתם מגלים מוצר שמוצא חן בעיניכם, ואינכם יכולים לקנות אותו בגלל קושי טכני, שאין ביכולתכם לפתור, אלא אם כן יש לכם קרוב משפחה, או חבר, בארה"ב, שמוכן לקבל את המוצר לכתובתו, ולשלוח אותו אליכם לישראל.

את הכפפה הזאת הבטיחו להרים, חברות משלוחי האקספרס, כגון: TNT ודומיה. חברות אלו העוסקות במשלוחים מבית לבית בכל רחבי העולם, מציעות לאזרחי ישראל לקבל כתובת אישית בארה"ב. את הכתובת הזאת יש לרשום בפרטי הקונה, כאשר מבצעים קנייה אצל ספק שאינו שולח משלוחים אל מחוץ לארה"ב.

הספק שולח את המוצר שהוזמן לכתובת בארה"ב, והמוצר מגיע לסניף של חברת משלוחי האקספרס, המזהה על פי הכתובת מיהו הקונה, ושולחת את המוצר ישירות לכתובתו של הלקוח בישראל.

חברות המשלוח מציעות שתי אפשרויות של משלוח, האחת יומית והמשמעות היא שבכול יום תיבדק הכתובת, ובסופו, יישלחו כל המוצרים שהגיעו אליה לכתובתו של הלקוח בישראל, האפשרות השנייה היא שבועית, ומשמעותה שכל המוצרים שהגיעו במשך שבוע יישלחו ביחד לכתובת הלקוח בארץ.

נשאלת השאלה, האם כדאי להשתמש בשירות של כתובת דואר בארה"ב?

התשובה אינה פשוטה. בדרך כלל המוצרים הנרכשים בחו"ל אינם יקרים, והתוספת למחיר אותה נדרש הקונה לשלם עבור שירותיה הטובים, עולה לעתים על מחירו של המוצר עצמו.

כך סיפר לנו איתן, מצטרף חדש לשירות "כתובת בארה"ב.

איתן: כשהצטרפתי אף אחד לא הודיע לי מהן עלויות המשלוח. גם על שתי שיטות המשלוח נודע לי רק בדיעבד, לאחר שהסחורה כבר הייתה בארץ, ולאחר שנדרשתי לשלם סכום נכבד בעבור המשלוח.

סאו תוכן: ומה היה מוסיף לך המידע על שיטות המשלוח?

איתן: אני רכשתי תוספי מזון, ברשת, משני ספקים, בהפרש של כמה דקות. לספקים בחו"ל שיטות עבודה שונות, והאריזה והמשלוח מתבצעים בפרקי זמן שונים אצל כל אחד ואחד. בפועל הגיעו המשלוחים בהפרש של 3 ימים. היות וחברת משלוחי האקספרס בחרה עבורי בשיטת המשלוח היומי נשלחו המוצרים בשני משלוחים שונים.

סאו תוכן: וכמה עלה לך התענוג?

איתן: עבור  משלוח  המוצרים  שעלותם  הייתה  30 $, שילמתי  דמי  משלוח בסך כולל של 74 $.

סאו תוכן: וזהו?

איתן: לא, אחרי תשלום העלות לחברת המשלוח, קיבלתי הודעה שעליי לשלם עוד כמה עשרות שקלים המהווים מע"מ, שאם לא כן לא אקבל את המשלוח.

לסיכום לא כל הנוצץ זהב. אכן השירות של כתובת בארה"ב נותן מענה למי שרוצה לקנות מוצר מספק שאינו שולח סחורה לישראל. אך ספק גדול, אם לאור ההוצאה המשמעותית, הכרוכה בעלות אותה משלמים לחברת משלוחי אקספרס, העסקה עדיין כדאית.

דירוג מאמר: מאמר איכותי

 

תגיות: , ,

1

האם הסדר כובל שווה עבירה פלילית, ואיך זה קשור למחירי החשמל?

Posted by ariel on 23/02/2012 in כלכלה וכספים, מאמרי דיעה |

(מאמר חופשי) הממונה על ההגבלים העסקיים פרופ' דיוויד גילה, החליט לקיים שימוע לחברות הדלק הגדולות "קבוצת דלק" ו"נובל אנרג'י", בנושא אחזקותיהם במקביל, במאגרי הגז הגדולים של ישראל. החלטתו של הממונה על ההגבלים העסקיים פרופ' דיוויד גילה, לקיים שימוע לחברות הדלק הגדולות "קבוצת דלק" ו"נובל אנרג'י", בנושא אחזקותיהם במקביל, במאגרי הגז הגדולים של ישראל, עשויה לאלץ […]

תגיות: , ,

Copyright © 2012-2024 seo-tochen סאו-תוכן All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.