@
0

כתובת בארה"ב למשלוח סחורה ארצה – שירות טוב, או תוספת יקרה ובלתי מוצדקת למחיר שכבר שילמתם עבור המוצר?

Posted by ariel on 19/04/2012 @ 8:59
in כלכלה וכספים, מאמרי דיעה |

מי שמזמין סחורה באתרי אינטרנט בחו"ל, נתקל לעתים קרובות בספקים שמסרבים לשלוח סחורה לישראל.

אין זה משנה כלל, אם הסיבות לכך הן פוליטיות או עסקיות, התוצאה היא אחת אתם מגלים מוצר שמוצא חן בעיניכם, ואינכם יכולים לקנות אותו בגלל קושי טכני, שאין ביכולתכם לפתור, אלא אם כן יש לכם קרוב משפחה, או חבר, בארה"ב, שמוכן לקבל את המוצר לכתובתו, ולשלוח אותו אליכם לישראל.

את הכפפה הזאת הבטיחו להרים, חברות משלוחי האקספרס, כגון: TNT ודומיה. חברות אלו העוסקות במשלוחים מבית לבית בכל רחבי העולם, מציעות לאזרחי ישראל לקבל כתובת אישית בארה"ב. את הכתובת הזאת יש לרשום בפרטי הקונה, כאשר מבצעים קנייה אצל ספק שאינו שולח משלוחים אל מחוץ לארה"ב.

הספק שולח את המוצר שהוזמן לכתובת בארה"ב, והמוצר מגיע לסניף של חברת משלוחי האקספרס, המזהה על פי הכתובת מיהו הקונה, ושולחת את המוצר ישירות לכתובתו של הלקוח בישראל.

חברות המשלוח מציעות שתי אפשרויות של משלוח, האחת יומית והמשמעות היא שבכול יום תיבדק הכתובת, ובסופו, יישלחו כל המוצרים שהגיעו אליה לכתובתו של הלקוח בישראל, האפשרות השנייה היא שבועית, ומשמעותה שכל המוצרים שהגיעו במשך שבוע יישלחו ביחד לכתובת הלקוח בארץ.

נשאלת השאלה, האם כדאי להשתמש בשירות של כתובת דואר בארה"ב?

התשובה אינה פשוטה. בדרך כלל המוצרים הנרכשים בחו"ל אינם יקרים, והתוספת למחיר אותה נדרש הקונה לשלם עבור שירותיה הטובים, עולה לעתים על מחירו של המוצר עצמו.

כך סיפר לנו איתן, מצטרף חדש לשירות "כתובת בארה"ב.

איתן: כשהצטרפתי אף אחד לא הודיע לי מהן עלויות המשלוח. גם על שתי שיטות המשלוח נודע לי רק בדיעבד, לאחר שהסחורה כבר הייתה בארץ, ולאחר שנדרשתי לשלם סכום נכבד בעבור המשלוח.

סאו תוכן: ומה היה מוסיף לך המידע על שיטות המשלוח?

איתן: אני רכשתי תוספי מזון, ברשת, משני ספקים, בהפרש של כמה דקות. לספקים בחו"ל שיטות עבודה שונות, והאריזה והמשלוח מתבצעים בפרקי זמן שונים אצל כל אחד ואחד. בפועל הגיעו המשלוחים בהפרש של 3 ימים. היות וחברת משלוחי האקספרס בחרה עבורי בשיטת המשלוח היומי נשלחו המוצרים בשני משלוחים שונים.

סאו תוכן: וכמה עלה לך התענוג?

איתן: עבור  משלוח  המוצרים  שעלותם  הייתה  30 $, שילמתי  דמי  משלוח בסך כולל של 74 $.

סאו תוכן: וזהו?

איתן: לא, אחרי תשלום העלות לחברת המשלוח, קיבלתי הודעה שעליי לשלם עוד כמה עשרות שקלים המהווים מע"מ, שאם לא כן לא אקבל את המשלוח.

לסיכום לא כל הנוצץ זהב. אכן השירות של כתובת בארה"ב נותן מענה למי שרוצה לקנות מוצר מספק שאינו שולח סחורה לישראל. אך ספק גדול, אם לאור ההוצאה המשמעותית, הכרוכה בעלות אותה משלמים לחברת משלוחי אקספרס, העסקה עדיין כדאית.

דירוג מאמר: מאמר איכותי

 

תגיות: , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Copyright © 2012-2020 seo-tochen סאו-תוכן All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.